Diablo 3 premiera

Stało się! Po porażce związanej z przesunięciem premiery Torchlight 2, Diablo III dało nam powód do radości! Rok 2012 będzie rokiem action rpg! Blizzard Entertainment ogłosił premierę Diablo 3. 15 maja 2012 to ten dzień, taaaaak 😀 Graniu nie będzie końca, Pan Terroru powraca!

W oficjalnym oświadczeniu prasowym Blizza możemy przeczytać:

PARYŻ, Francja – 15 marca 2012 r. – Koniec jest bliski! Blizzard Entertainment, Inc. ogłosił w dniu dzisiejszym, że Diablo® III, kolejna odsłona w wysoko cenionej serii gier RPG akcji, opuści kuźnie Płonących Piekieł już 15 maja.

Tego dnia gracze spragnieni szybkiej akcji i niezwykłych przygód będą mogli nabyć Diablo III w sklepach na terenie USA, Kanady, Europy, Korei Płd., Azji Płd. – Wsch., Australii, Nowej Zelandii oraz regionów Tajwanu, Hong Kongu i Makau. Ponadto, gracze w tych regionach oraz Meksyku, Argentynie, Chile i Brazylii będą mogli nabyć Diablo III w wersji do pobrania z należącego do Blizzarda serwisu Battle.net®.

Gracze z wymienionych państw Ameryki Łacińskiej oraz Rosji będą mogli kupić Diablo III w lokalnych sklepach od 7 czerwca. Rosyjska wersja gry do pobrania zostanie udostępniona również 7 czerwca. Poza angielskąwersją Diablo III, dostępne będą w pełni zlokalizowane wersje gry w następujących językach: hiszpański (dialekt południowoamerykański), brazylijski portugalski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, polski, rosyjski, koreański i tradycyjny chiński.

Blizzard rozpoczął dzisiaj także przedsprzedaż Diablo III w wersji cyfrowej do pobrania. Wszyscy chętni, by wcielić się w czarowników, szamanów, łowców demonów, barbarzyńców i mnichów, powinni zajrzeć na stronę http://www.blizzard.com/games/d3/, by zarezerwować grę w wersji do pobrania.

„Po wielu latach ciężkiej pracy naszego zespołu deweloperskiego oraz miesiącach beta testów, w których wzięły udział setki tysięcy oddanych graczy z całego świata, jesteśmy już naprawdę na ostatniej prostej”, powiedział Mike Morhaime, Dyrektor Generalny i współzałożyciel Blizzard Entertainment. „Nie możemy się doczekać, by dokończyć ostatnie prace nad Diablo III i już 15 maja oddać w ręce graczy na całym świecie najlepsze RPG akcji”.

Diablo III będzie dostępne na komputery z systemami Windows® XP/Windows Vista® oraz Windows ® 7. Gra w wersji na płycie DVD-ROM będzie dostępna w sklepach na terenie całego kraju, a cyfrowa wersja do pobrania będzie dostępna do nabycia bezpośrednio od Blizzard w cenie 59,99 EUR. Specjalna edycja kolekcjonerska w kolorze alabastrowej bieli, sprzedawana wyłącznie w sklepach, zawierać będzie pełną wersję gry na płycie DVD, dwupłytowy zestaw z nagraniami zza kulis produkcji na Blu-ray/DVD, płytę CD ze ścieżką dźwiękową z Diablo III, 208-stronicowy album z grafikami pt. „Art of Diablo III”, pamięć USB 4 GB stylizowaną na kamień dusz (a na niej pełne wersje gier Diablo II oraz Diablo II: Lord of Destruction®) wraz z obsadą dla pamięci w formie czaszki Diablo, oraz unikalną dodatkową zawartość do gier Diablo III, World of Warcraft® i StarCraft® II: Wings of Liberty®. Diablo III otrzymało klasyfikację 16+ w systemie PEGI.

Powiem Wam, że totalnie nie mogę się doczekać. Wersja kolekcjonerska brzmi bardzo zachęcająco. Jedyne co mnie przeraża, to ceny. 60 Euro za sam klucz to bardzo dużo, natomiast kolekcjonerka kosztuje około 350-400 złotych. Ale jako wielki fan Diablo 1 na pewno kupię trójkę. Jak sobie przypomnę te potyczki z Butcherem, pogoń za Lazarusem, skradanie się po lochach i walki z milionami potworów, ahhh, łezka się w oku kręci. To był niesamowita gra komputerowa. I te postacie NPC, każdy miał swój niesamowity klimat i historię. Kto z Was pamięta Farnhama – pijaka, czy Griswolda – kowala. Wirt, który zawsze miał kosmiczne ceny ze przedmioty magiczne, hehehe. I w Diablo 3 wrócimy do starego Tristram. Ah, ah, 15 maja 2012 to jest ta data 😀 Do zobaczenia!

Reklamy