world-of-warcraft-cataclysm-1920x1200

Nie wiem jak Wy, ale ja ostatnio siedzę non-stop przy World of Warcraft: Cataclysm. Blizzard parę dni temu wydał notkę prasową, że przez miesiąc sprzedali 4,7 mln egzemplarzy. WOW dla WOW 🙂 To zupełny rekord w historii gier firmy Blizzard Entertainment.

World of Warcraft: Cataclysm to trzeci dodatek do krytyków gry multiplayer online role-playing (MMORPG). Był jednocześnie wydany w Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk, Argentyna, Chile, Europie, Rosji, Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Nowej Zelandii w dniu 7 grudnia, oraz w Korei, Tajwan, Hong Kong i Makau w dniu 9 grudnia. W pierwszym dniu sprzedaży poszło 3.300.000 egzemplarzy i w ten sposób World of Warcraft: Cataclysm stał się najszybciej sprzedającą się grą PC wszech czasów, łamiąc dotychczasowy rekord, który należał do drugiego dodatku World of Warcraft – Wrath of the Lich King.

„Stworzyliśmy tysięcy nowych questów, wprowadziliśmy nowe lokacje do odwiedzenia i poczyniliśmy ogromną reorganizacji świata gry World of Warcraft” – powiedział Mike Morhaime, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Blizzard Entertainment.

Warto jeszcze zaznaczyć, iż Blizzard w swojej notce prasowej na podstawie której napisałem ten post pisze, że WOW ma ponad 12 milionów graczy na całym świecie.

Linki:
Blizzard Press Release
Oficjalna strona Cataclysm

Reklamy