Diablo 3 - PvE

Na oficjalnej stronie Diablo 3 pojawił się ciekawy artykuł o walce z potworami. Blizzard pisze o zróżnicowaniu zachowania potworów. Wymyślają przeróżne taktyki na ich pokonywanie.

Potwory będą miały różne stany w zależności do wydarzeń na polu bitwy. Mamy kategorie zachowań każdego potwora w Diablo III, niezależnie od typu. Przez zachowanie, mamy na myśli, co zrobi na polu bitwy i jak angażuje się w chwilach przed wysłaniem go do krwawej jatki. Na przykład, jest zachowanie „hit” – klasyczne kiedy po prostu Cie biją. „Big hit” – powolne ataki, które robią ogromne szkody. Ataki te mogą być łatwe do uniknięcia, ale w kontaktach z ciasnych lub innych parametrów wpływających na mobilność, unikanie nie zawsze jest łatwe.

Dla odmiany zachowanie „Frenzied” potworów wprowadza stan tymczasowy, kiedy to ich obrażenia, punkty obronności lub inne atrybuty są zwiększone. Wtedy najlepiej uniknąć angażowania się je, gdy są one szalone – stanowią większe zagrożenie w tym stanie. Będą zadawać szybkie i śmiertelne ciosy. Czym więcej będziesz grał, będziesz uczył się i dostrzegał proste zachowania. Dowiesz się, jak unikać i przeciwdziałać im – aż do czasu aż spotkasz nowe potwory mające coraz bardziej złożone zachowania.

Ja się jaram i czekam z niecierpliwością na Diablo 3. 🙂

Reklamy