Diablo III

Dziś napiszę trochę o PvP w D3, bo na ostatnich targach Blizzcon ujawniono parę ciekawych rzeczy. W Diablo III walki PvP będą się odbywać na arenach rozłożonych na całym świecie Sanktuarium. Areny nie są przypadkowe – wszystkie są niepowtarzalne, zaprojektowane z myślą o różnej wysokości terenu i pokryciu. Bierzesz udział w PvP używając wybranej postaci, masz dostęp do wszystkich czarów i umiejętności, które nabyłeś w grze dla jednego gracza lub w trybie współpracy.

Będą przyznawane punkty za PvP, które reprezentują Twoje postępy na drodze do sławy i chwały. Gdy bierzesz udział w rankingu gry (walki, pit dwiema drużynami graczy przeciwko sobie w ‚best of’ pasuje), będziesz zdobywać punkty do awansu na podstawie zabijania, realizować cele, wygrywa, i innych czynników. Punkty dają osiągnięcia multiplayer, tytułów i więcej.

Będą też na inne typy PvP, które istnieją poza systemem rankingowym, jak 1 vs 1, pojedynki i bitwy zespołów wybranych (na przykład, ty i twoi znajomi możecie dzielić się na dwa zespoły na arenie). Blizzard poda więcej informacji na temat dostępności tego typu gry w przyszłości.

Film z PvP w rozwinięciu.

Reklamy