world of warcraft
Ostatnia gra o której dziś napiszę to World of Warcraft. Niesamowity zjadacz czasu, ale cóż, świetna gra. Zagrywam się w nią głównie w pracy hehe, bo rzadko się coś psuje w sieciach które nadzoruję i mam sporo „wolnego czasu” podczas pracy 😀

World of Warcraft (WoW) to gra komputerowa z gatunku MMORPG wyprodukowana przez naszą kochaną firmę Blizzard Entertainment. Akcja gry toczy się 4 lata po wydarzeniach przedstawionych w grze Warcraft III: The Frozen Throne (o którym też niedługo napiszę).

Grę rozpoczyna się wyborem rasy i klasy postaci, a także (pośrednio – poprzez rasę) frakcji. Wybieramy wygląd spośród wielu twarzy, włosów bród itp oraz oczywiście imię. Po stworzeniu postaci gracz znajduje się w strefie startowej na pierwszym poziomie (level) rozwoju postaci. Celem gry jest osiągnięcie 60 (lub jeśli posiada się dodatek The Burning Crusade – 70, w dodatku Wrath of the Lich King – 80, a w dodatku The Cataclysm 85) poziomu (tak, trzeba kupować dodatki żeby doświadczyć w pełni gry) wykonywanie zadań zlecanych (tzw: Questów) przez bohaterów niezależnych, uzyskiwanie coraz wyższej reputacji w przeróżnych ugrupowaniach, zdobywanie jak najlepszego magicznego ekwipunku oraz bronienie honoru swojej frakcji na polach bitwy. Dodatkowo można też brać udział w przeróżnych eventach takich jak: Walentynki, Festiwale, Święta Bożego Narodzenia, Halloween, Brewfest czy też Festiwal Ognia albo Świeto Księżyca – Pełni.

Generalnie rzeczy do robienia jest całe mnóstwo, gra oferuje cały wirtualny świat żyjący własnym życiem. Nasza postać może mieć rożne profesje poboczne, własnego wierzchowca, zwierzę, należeć do gildii itp itd. Na pewno nigdy nie spotkamy dwóch identycznych postaci.

Dobra ja wracam do grania 😉 Więcej ciekawych postów o moich ulubionych grach wkrótce.

Reklamy