WarCraft_2
Warcraft II: Tides of Darkness to komputerowa gra strategiczna czasu rzeczywistego wydana w 1995 roku przez firmę Blizzard, będąca drugą częścią cyklu Warcraft. Akcja gry rozgrywa się w fantastycznym świecie Azeroth zamieszkiwanym przez orków i ludzi. Fabuła to walka tych dwóch nacji, w której można opowiedzieć się po każdej ze stron konfliktu. Obie rasy mają różne jednostki i budowle. Uwielbiam grać obiema.

W tej części gry naród Azeroth, pokonany przez orków, ucieka przez Wielkie Morze do Lordaeron, szukając pomocy u władcy tej krainy. Zostaje zawiązane Przymierze Lordaeron, do którego dołączają się także elfy i krasnoludy, a którego celem jest wypędzenie Hordy Orków z Azeroth z powrotem do ich macierzystego świata, Draenoru. Czy im się to uda, czy też Horda podbije cały kontynent – to zależy od gracza. Tak, to my zdecydujemy kto wygra. Polecam zagrać obiema rasami, aby w pełnie doświadczyć gry.

W 1999 roku wydano Warcraft II Battle.net Edition. Wcześniejsze części Warcraft były przeznaczone dla systemu DOS, ta wersja jest przeznaczona dla Windows. Zawiera wszystkie elementy Warcraft II: Tides of Darkness i dodatku Warcraft II: Beyond the Dark Portal oraz wprowadza możliwość grania w trybie multiplayer przez Battle.net. Niestety nikt tam już nie gra 😦

Reklamy