knight online
Knight Online to bardzo populatny MMORPG wyprodukowanym przez koreanśką firmę MGame. Od 2004 roku dostępny jest serwer dla wszystkich krajów – stojący w usa – dostępny dzięki wykupieniu przez K2 Network(USKO) licencji.

Z natury gra jest darmowa. Istnieje jednak możliwość wykupienia płatnego konta Premium dającego dostęp do dodatkowych opcji w grze, wchodzenia do gry bez kolejki i innych przywilejów. Opłaca się kupić premium gdyż mniej czasu się leveluje i mniej traci gdy się zginie. Gra ma z 15 serwerów i wszystkie są pełne.

Gracz do wyboru ma dwie rasy między którymi toczą się wojny: El-morad (ludzi) i Karus (potocznie zwanych orkami), a także kilka klas: wojownika (ang. warrior), maga (ang. mage), kapłana (ang. priest) oraz łotra (ang. rogue), popularnie dzieli się ze względu na sposób prowadzenia na łucznika (ang. archer) i skrytobójcę (ang. assasin). Priest też się dzieli na leczącego i atakującego. Generalnie każda klasa postaci ma kilka wariantów prowadzenia. Papier vs tank itd. Dwa razy w tygodniu urządzana jest wielka bitwa (Lunar War), w której rozstrzyga się, która z ras będzie mogła najeżdżać tereny przeciwnika przez następną godzinę, oraz inna wersja tejże, dla graczy posiadajacych poziom nie wyższy niz 59 (Dark Lunar War). Oczywiście jak w każdym innym MMORPG gracz zdobywa kolejne poziomy. Głównym celem dla wielu graczy jest zdobycie poziomu 60, bo to właśnie wtedy otwierają się nowe możliwości (umiejętności z drzewka master). Maksymalny poziom to 83, jednak ich zdobycie jest już o wiele trudniejsze, z powodu zmniejszonego o połowę zdobywanego doświadczenia od poziomu 80 . Gra posiada bardzo rozbudowane mapy takie jak Ronark Land (35-83lvle), Ronark Land Base (45-69lvl) oraz Ardream (35-59lvl) odbywają się walki El Morad vs Karus.

Knight Online ma genialny system pvp (player versus player) oraz bardzo dużo eventów codziennie rozgrywanych, też opierających się na pvp i dających doświadczenie jaoko nagrody. Nie trzeba więc ciągle bić mobów (grinding).

Reklamy