Diablo
Diablo to moja ulubiona gra akcji cRPG, wyprodukowana i wydana przez Blizzard Entertainment w 1996 roku. Gram w nią od zawsze.

Jest osadzona jest w mrocznym świecie fantasy, zło wydostało się na powierzchnię, siejąc zniszczenie w królestwie Khanduras, rządzonym przez króla Leorica, którego syn zniknął. Przygodę rozpoczynamy w miasteczku Tristram, zamieszkanym przez ocalałych z pogromu mieszkańców. Miejscowa katedra zbudowana w miejscu starożytnej świątyni prowadzi w głąb katakumb, gdzie rodzi się wszelkie zło. I to wielkie zło. Rozwałka potworów jest na maxa.

W grze do wyboru mamy trzy klasy postaci: wojownik (warrior), łuczniczka (rogue) oraz czarodziej (sorcerer) z których każda posiada unikalne właściwości. W czasie wędrówki znajdujemy nowe rodzaje broni, zbroi i magicznych przedmiotów, zdobywamy doświadczenie, rozwijamy umiejętności i cechy naszej postaci. W podziemiach czyha ogromna ilość przeciwników o różnym poziomie trudności, od najsłabszych szkieletów do samego Diablo – Pana Grozy. Duża dawka unikatów i losowych przedmiotów, świetne potwory.

Tryb wieloosobowy umożliwia grę czterech graczy jednocześnie w sieci LAN (IPX) lub w Internecie na darmowych serwerach Battle.net. Rozgrywka wieloosobowa jest najlepszym elementem gry. Godziny można spędzić walacząc razem z kumplem

Reklamy